👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULAR

BEKLENEN PROTOKOL İMZALANDI

 Odamız ile Ankara İl Müdürlüğü arasında pet hayvanlarının kimliklendirilmesine yönelik protokol imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi arasında imzalanan “Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınması” protokolü kapsamında, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile uzun zamandır imzalanması beklenen protokol İl Müdürü Bülent KORKMAZ ve Oda Başkanımız Ahmet BAYDIN tarafından 01.09.2021 tarihinde  Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN’ın da katılımıyla imzalandı.

Protokolün imzalanmasıyla Ankara’daki serbest Veteriner Hekimler kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip uygulayıp, pasaport verebilecek ve Bakanlığın Pet-Vet sistemine kayıt edebilecek.

Göreve geldikten sonra hızla çalışmalara başladıklarını ve İl Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüklerini ifade eden Başkan BAYDIN, Ankaralı meslektaşlarımızın uzun süredir beklediği protokolün önündeki engelleri kısa sürede aşarak, imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. BAYDIN, protokolün imzalanması sürecinde kendilerine yardımcı olan Ankara Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Dr. Muhammet Eren ASLAN’a ve İl Müdürü Bülent KORKMAZ’a teşekkür ederek, protokolün meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

Bir yanıt yazın