Duyurular

Değerli Meslektaşlarımız ve Hayvanseverlere

Asgari ücret tarifesi ile ilgili olarak yaptığımız klinik denetimlerinin bazı mecralarda eleştirilmesi nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Belirtmek isteriz ki asgari ücret tarifesi ile ilgili yapılan denetimleri hayvan sağlığı için özveriyle çalışan meslektaşlarımızın çok büyük bir çoğunluğu destekliyor. Bu destek için değerli meslektaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak belirlediğimiz ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’nce onaylanan ücretler, tüm meslektaşlarımıza duyurduğumuz ve katılımlarını istediğimiz açık bir platformda, meslektaşlarımızın isteği doğrultusunda belirlenmiştir. Odamızı n belirlediği asgari ücretler, diğer büyükşehirlerle kıyaslandığında belirlenen en düşük asgari ücretlerdir.

Türkiye’nin zor günlerden geçtiği, alım gücünün düştüğü ve her alanda yaşanan bu fiyat artışlarının mesleki hizmetlerimizde de yaşanması son derece normal bir durumdur ve anlayışla karşılanmalıdır. Özellikle mesleğimizde kullanılan alet, ekipman ve ilaçların tamamına yakınının yurt dışı menşeili olduğu ve artan kurlar nedeniyle yaşanan bu artışların “Oda Kaynaklı” olduğu düşüncesi tamamıyla yanlıştır. Unutulmamalıdır ki meslektaşlarımız hayatlarını bu meslekle kazanmakta, çocuklarına bu meslekten sağladığı gelirle gelecek hazırlamaktadır. Tüm zorluklara göğüs gererek her zaman ve her şartta hayvan sağlığı için mücadele eden meslektaşlarımızın hakkını alması herhalde hiçbir hayvan sever tarafından yadsınamaz.

Bilinmelidir ki birçok neden altında yapılan indirimler ve asgari ücret tarifesinin altında yapılan uygulamalar, meslektaşlarımız arasında haksız rekabet oluşturmakta, meslektaşlarımızın birçoğunu mağdur etmektedir. Bunun yanı sıra hayvanların alacağı sağlık hizmetinin kalitesini de düşürmektedir.

Mücadelemizin amacı ve denetimlerin temel gayesi meslektaşlarımızın hakkını korumak ve hayvanların kaliteli bir sağlık hizmeti almasıdır. Yürüdüğümüz bu yolda bize destek veren ve bu mücadelede yalnız olmadığımızı hissettiren tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, Denetimlerin bu minvalde süreceğini bildiriyoruz.

Saygılarımızla…

Avatar

editorialteam

About Author

Leave a comment

Benzer içerikler

Duyurular

3 Kasım Tek Sağlık Günümüz Kutlu Olsun

  • 13/09/2021
3 KASIM NEDEN ÖNEMLİ ? Sağlıklı insan – Sağlıklı hayvan- sağlıklı gıda Sağlıklı Çevre zincirinde son yıllarda yeni ortaya çıkan
Duyurular

SIĞIR KARKASLARININ SINIFLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI Hakkındaki Görüşlerimiz

  • 05/11/2021
MESLEKTAŞLARIMIZA, BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU Veteriner Hekimin Fiziki Reçete İhdas Etme Hak, Yetki Ve Zorunluluğunu Yasaya Rağmen Yasaklayan E-Reçete Sistemine