Ankara Barosu ve Ankara Kulubü Derneğini Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ , Odamız Genel Sekreteri Kadir Tarık KALAYCI , Odamız Saymanı Salih IŞIK , İlker ÇELİK ve Odamız Avukatı Doğan ERKAN ile birlikte Ankara Barosu ve Ankara Kulübü Derneği’ni ziyaret ettiler.

Baro Başkanı Ramiz Erinç SAĞKAN’nın makamında gerçekleşen görüşmede meslektaşlarımızın ve üyelerimizin yaşadığı önemli hukuki sorunlar gündeme geldi. Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ, Odamız üyelerinin ve meslektaşlarımızın yaşadıkları hukuki sorunları gündeme taşıyarak, ilerleyen zamanlarda Baro ile birlikte bu meseleleri toplantı halinde istişare etmek istediklerini açıkladı. Meslek odalarının birlikteliğine de vurgu yapan TANRIVERDİ, her ne kadar farklı alanlarda da olsak sonuçta meslek mensuplarının temsil edildiği odalarız. Veteriner Hekimlerin bazı hayvanseverler ( sözde ) ile ciddi problemler yaşadıklarını ve zaman zaman hak etmedikleri şekilde hakarete maruz kaldıklarını ve adli konularla muhatap olduklarını ifade etti. Efendim Belediye barınakları kötü durumda imiş, hayvanlar eziyet görüyorlarmış , barınak kapasitesi yetersiz imiş. Soruyorum, burada Veteriner Hekim ne yapabilir , cebinden harcayarak barınakmı yaptıracak, yoksa maaşını ilacamı harcayacak. Lütfen bir kez daha siz değerli Avukatların yanında dile getirmek isterim ki barınakların yetersizliği noktasında biz Hekimlerin yapabilecekleri bir şey yok. Eksikleri raporlayıp ilgili mercilere iletiriz. Daha fazlasını yapamayız.

Baro Başkanı SAĞKAN’da Veteriner Hekimlerin yaşadıkları hukuki sorunlar ile ilgili gelişmeleri bundan sonra daha yakından takip edeceklerini açıkladı.

Ankara Barosu bünyesinde bulunan Hayvan Hakları Kurulu’na Veteriner Hekimlerin yetki alanları ile ilgili sunum yapılmasınında gündeme geldiği toplantıda , 5199 sayılı kanun ile ilgilide ortak çalışmalar yapılması planlandı.

 

Ankara Kulübü Derneği Ziyareti

87 yıldır Ankara’nın tarihini, kültürünü, değerlerini yaşatmak ve korumak için çalışmalarda bulunan Ankara Kulübü Derneğini ziyaret eden Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ ve Odamız Genel Sekreteri Kadir Tarık KALAYCI,  Odamız Saymanı Salih IŞIK burada Dernek Başkanı Metin ÖZASLAN’a odamız faaliyetleri ve Veteriner Hekimlik mesleği ile ilgili bilgiler aktardı. ÖZASLAN , 87 yıldır belkide ilk defa böyle bir istişare görüşmesine ev sahipliği yapıyoruz. Bu durumdan dolayı tüm Ankaralı’lar adına sizlere teşekkür ediyorum dedi.

Başkent’in 4 B si olarak bilinen Ankara Keçisi, Ankara Tavşanı, Ankara Kedisi ve Takla Güvercin’i hakkında bir panelin düzenlenmesinin kararlaştırıldığı ziyarette , 6 Milyon’a yakın insanın yaşadığı şehrin Veteriner Hekimleri daha yakinen tanımaları içinde projeler geliştirilmesi konusunda fikir birlikteliğine varıldı.

Genel Başkan Metin ÖZASLAN ve Genel Başkan Vekili Selami AKTEPE’de en kısa sürede Odamıza iade-i ziyarette bulunacaklarını söylediler.