Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi , Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı Ziyaret Etti

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi , Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Ankara genelinde sürdürülen Veteriner Hekimlik çalışmaları ve Oda faaliyetleri hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a bilgiler aktaran Tanrıverdi ;

2500’e yakın meslektaşımızla birlikte Ankara’nın 25 ilçesinde bulunan tüm hayvanların sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Oda Yönetimi olarak geliştirdiğimiz projeler ile hem mesleğimize hem de hayvanlarımıza yönelik hizmetlerimizi artırmak  hedefindeyiz.

 

Malumunuz üzerine Başkentimizde hali hazırda 1 Milyon civarında öğrenci,  70 binden fazla öğretmen mevcuttur. Düşüncemiz eğitim camiasına, öğrencilerimize , ailelerine Veteriner Hekimlik mesleğini anlatmak – tanıtmaktır. Ayrıca temel hayvan sağlığı bilgisi , hayvanlarımızın bakımı , sağlıkları ile ilgili temel çalışmaları da paylaşmak istiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte ortak bir komisyon kurarak belirlenecek pilot bölge ve okullarda ders niteliğinde gerçekleştireceğimiz sunumların sonucunda öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, ailelerinin hayvanlara bakışı pozitif yönde değişecektir. Can dostlarımıza karşı olan sevgileri artacaktır.

 

Okullarımızda bulunan duyuru- ilan panolarınada hazırlayacağımız afiş ve broşürleri asarak yıl boyu bilgilendirme kampanyamızın sürmesini sağlayacağız.

 

Çocuklarımızın hayvan sevgisini artırmak , sahip oldukları veyahut olacakları hayvanlar hakkında temel sağlık ve bakım bilgilerine rahatlıkla ulaşmalarını istiyoruz. Eğitim küçük yaşta verilir. Biz geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımıza, hayvan sevgisini, hayvan sağlığı ve bakımları ile ilgili bilgileri zamanında verebilirsek büyüdüklerinde çok farklı bir insan hüviyetine bürüneceklerdir.  Sokaklarda hayvanları tekmeleyen, onlara şiddet uygulayan değil , hayvanları seven nesiller yetiştirmek zorundayız. Bu bizlerin asli görevidir.

 

Veteriner Hekimler olarak hayvanlar ile ilgili tüm bilimsel bilgiye ve saha tecrübesine vakıfız. Sahip olduğumuz bu tecrübeyi öğrencilerimizle, öğretmenlerimizlede paylaşmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeden çok memnuniyet duyduk. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR’a teşekkür ediyoruz.

 

Ankara genelinde bulunan 3000’e yakın Okulda gönüllü Veteriner Hekim öğrencileri kampanyasınıda başlatacağız. Çocuklarımızın gelecekte mesleğimizi tercih etmeleri için onları şimdiden yetiştireceğiz.

Okul bahçelerinde , okul yolunda , okul çevrelerinde bulunan hayvanlara karşı sergilemeleri gereken davranışları onlara anlatacağız. Onları kliniklerimize, hayvan hastanelerimize götürerek yaptığımız faaliyetleri daha yakından görmelerinide sağlayacağız.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR’da ziyaretten çok memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Veteriner Hekimlerimizi önemsiyoruz, yaptığınız meslek toplumda en saygı duyulan meslekler arasında yer almaktadır dedi. Çocuklarımıza, gençlerimize sizleri tanıtmak, anlatmak için bizde üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız. Okullarımızda öğrencilerimize , öğretmenlerimize hayvanları tanıtmak , hayvan sevgisini artırmak için sizlerle iş birliği yapmak güzel bir çalışma. Bu alanda detayları oluşturmak için Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ile birlikte çalışma kararı aldık. Kendisininde en kısa sürede odamızı ziyaret edeceğini söyleyen AKPINAR , şahsınında iyi bir hayvansever olduğunu söyledi.