Sahaya İniyoruz !

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetimi, sorumluluk alanlarında bulunan Ankara, Çankırı ve Kırıkkale’de bulunan tüm ilçelerde, ilçe temsilcileri belirleyerek üyelerinin ve Veteriner Hekimlik camiasının sorunlarını yerinde çözebilme kararı aldı.
Oda Başkanı Hüseyin Tanrıverdi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tanrıverdi göreve geldiğimiz ilk günden bu yana üyelerimiz ve teşkilatımız ile ilgili önemli çalışmalar yaptık. Ankara Bölgesi Klinisyenler Çalıştayı, 47. Dönem Çalışmaları ile ilgili Strateji belirleme toplantısı, Odamız delegeleri ile düzenlediğimiz toplantı,
Belediye Veteriner Hekimleri Sorun ve Çözüm Önerileri Toplantısı, düzenlediğimiz Eğitim Kursları, Belediye Başkanlarını ziyaretlerimiz, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Sayın Nevzat Pakdil ziyareti, Çevre Komisyon Başkanı Sayın Muhammet Balta, Medya kuruluşlarının temsilcileri ile gerçekleştirdiğimiz toplantı, odamıza ait bilgisayar sistemlerinin yenilenmesi. Kısa zamanda gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar bizleri dahada motive ediyor. Üyelerimiz ve Veteriner Hekim teşkilatı için ne yapsak azdır. Etkinliklerimiz, çalışmalarımız hız kesmeden sürecektir.

İşte bu kapsamda gerçekleştirmek isteğimiz işlerden biriside İlçe bazında temsilcilikler oluştururak meslektaşlarımızın sorunlarını yerinde çözüme kavuşturmaktır. Ankara’da 25 ilçede, Kırıkkale’de 8 ilçede, Çankırı’da bulunan 11 ilçede temsilcilikler oluşturacağız. Üyelerimiz sorunlarını kilometlerce yol çilesi çekmeden ilçesinde bulunan temsilcisi ile paylaşarak büyük bir çileden kurtulacaktır.

Örneğin kayıt defteri için Ankara merkeze 35 km uzaklıkta bulunan Çubuk’tan kalkıp gelmek zorunda kalmasın istiyoruz meslektaşımızın. Şunu da belirtmek isteriz ki; Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odasının kapıları tüm üyelerimize 24 saat açıktır. Başta şahsım olmak üzere tüm yönetim kuruluna 24 saat ulaşabilirler. Hedefimiz meslektaşlarımıza yerinde hizmet etmek ve sorunlarını yerinde, yerelde çözmektir.Örneğin Çankırı’nın Ilgaz ilçesindeki meslektaşımız bir sorun yaşıyor ise bunu ilçesinde bulunan oda temsilcimiz ile paylaşarak derdini halletmesidir. Keza aynı şekilde Kırıkkale’de de aynı durum söz konusudur.

Temsilciliklerimizi oluşturmak için çalışmalara başladık. Yakın bir süre sonra ilk adımı atarak Ankara Polatlı Temsilcimizi belirleyeceğiz ve sırası ile 44 ilçede süreci tamamlayacağız.

2019 yılı bizlerin yılıdır, Veteriner Hekimlerin yılıdır. Mesleğimizin önemini ve saygınlığını gerek toplum nazarında gerek ise kamu nazarında artırabilmek adına var gücümüzle çaba ve gayret  göstemeye devam ediyoruz.

Hüseyin Tanrıverdi

Yönetim Kurulu Başkanı