TÜRK KIZILAY’I ANKARA ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİK

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ , Genel Sekreterimiz Kadir Tarık KALAYCI ile birlikte Türk Kızılay’ı Derneği Ankara Şubesini ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Dr.Sema Kopuz Yetiş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen görüşme 45 dakika sürdü. Oda Olarak geçtiğimiz hafta başlattığımız kan bağışı kampanyasının gündemde olduğu görüşmede , iki kurumun hangi tür işbirlikleri içerisinde olabilecekleri meseleside konuşuldu.

Başkanımız Tanrıverdi, Türk Kızılay’ı tarihi bir kuruluştur.Ülkemizin en önemli kurumları arasında yer alan güzide Kızılayımız ile Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak bir çok ortak projeler gerçekleştirebiliriz. Burada gönüllülük esasına dayanarak başlattığımız kampanyamıza ( kan bağışı yapabilme durumunda olan)  tüm Veteriner Hekimlerimizi destek olmaya davet ediyorum dedi.

Kızılay Başkanı Dr.Yetiş’te ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve Veteriner Hekimlerin kan bağışı kampanyasının toplumda farkındalık oluşturmak adına önemli bir adım olduğunu söyledi. Oda Başkanı Sayın Hüseyin TANRIVERDİ’nin nezdinde tüm Hekim meslektaşlarıma şahsım ve kurumumuz adına teşekkür ediyorum dedi.

Ziyaret sonunda Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ’ye günün anısına hediye takdim edildi.