Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ, Çankırı’da Hekimler ile Buluştu

Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ Çankırı’da Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Odamız Yönetimi, Çankırı’da Teşkilat Çalışması Gerçekleştirdi

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin TANRIVERDİ ve Genel Sekreter Kadir Tarık KALAYCI Çankırı’da bir dizi ziyaret ve etkinliklere katıldılar.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen Veteriner Hekimler ile istişare toplantısında Başkanımız Hüseyin TANRIVERDİ, oda faaliyetleri – çalışmaları hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.

Tanrıverdi, malümunuz üzere yakın bir süreçte meslektaşlarımızın teveccühü ile şahsım ve yönetim olarak göreve başladık. Projelerimiz arasında sorumluluk alanımızdaki il ve ilçelere temsilcilik sistemini kurup hekimlerimizin sorunlarını yerinde çözmek konusu vardı. Bugün ilk adımı Çankırı’dan başlattık. Burada bulunmamızın iki sebebi var, birincisi siz değerli üyelerimizin sorunlarını dinleyerek bu vasıta ile de tanışmak. İkincisi ise Çankırı’da açmayı planladığımız temsilcilikler konusunda fikir alışverişinde bulunmaktır. Değerli arkadaşlar gitmediğiniz yer sizin değildir… Atasözüne uygun olarak hareket etme kararı aldık ve bu doğrultuda Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak üyelerimizin, meslek mensuplarımızın bulunduğu her semte, her ilçeye, her ile gideceğiz dertlerini dinleyeceğiz, çare olabilmek içinde gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde sorunları, dertleri çözmeye çalışacağız. Farkındayız sorunlarımız var..  e-reçete sorunumuz var, kurs sorunumuz var, mesleğimizin değerini düşürmek için çaba gösteren çevreler var, Bakanlığımızda Veteriner Hekimleri geri plana atmaya çalışan lobiler var, medyada bizlerin adına ahkam kesmeye uğraşan şahılar var, her gün yenisi açılan Veteriner Fakültelerinin açılmaması için gösterdiğimiz mücadelelere karşı gelen şahıslar var. Hedefimiz saydığım sorunlar başta olmak üzere sizlerin yaşadığı tüm sorunları belirlenen planlar çerçevesinde lehimize sonuçlandırmaktır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Belediyelerimizin ilgili birimleri ile ve  İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşeceğiz. Sorunlarımızı anlatacağız. Bunu yalnızca bugün değil her daim sürdüreceğiz. taki sorunlarımızı çözene kadar onlarla görüşmeye devam edeceğiz.

Kamu kurumlarında görev yapan Veteriner Hekimleri de odamıza üye olmaya davet eden Başkanımız, bu hareketi Çankırı’dan başlatalım. Kamu Hekimlerimizi Odamıza üye yapabilmek adına el birliği ile çalışalım dedi.

Toplantıda Odamız Genel Sekreteri Kadir Tarık KALAYCI’da  üyelerimize hazırladığı konularda açıklamalarda bulundu. 2 saati aşkın süren toplantı sırasında Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Veteriner Hekimlerden gelen sorularıda cevaplandırdı.

İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nuri USTAOĞLU’nu makamında ziyaret eden yönetimimiz Gıda ve Yem Şube Müdürü V. – Dr. Pınar PORTAKAL, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü V. – Kaan ÇETİNKAYA ile de görüşme gerçekleştirdiler.

Şehir merkezinde Hekim Bekir Engin BAŞARGA’nın sahip olduğu Kliniğe giderek burada bulunan meslektaşlarımız ile de tanışan Hüseyin Tanrıverdi, kliniğe gelen vatandaşlar ile de hayvancılık meseleleri hakkında sohbet etti.

Yerel Medyanın Her Daim Yanındayız

Çankırı ziyareti sırasında İhlas Haber Ajansı sorumlusu  ve Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hilmi Çelikel’e  yaptığı açıklamada şahsım ve Oda olarak yerel medyanın her daim yanındayız ifadelerini kullanan Tanrıverdi, sizleri önemsiyoruz Gazeteciliği kırsalda – Anadolu’da zor şartlarda ifa etmeye çalışıyorsunuz. Veteriner Hekimler olarak kapımız, gönlümüz basın mensuplarına her daim açıktır dedi. Hilmi Çelikel’de Başkanımız ile gerçekleştirdiği röpörtajda odamız faaliyetleri ve Çankırı ziyareti ile ilgili bilgiler aldı.