👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULAR

KAMUOYU DUYURUSU!

Yaşadığımız deprem ile, hepimizin bildiği gibi insanlar kadar hayvanların da yardıma ihtiyacı oldu. Yaşadığımız bu büyük felaket için canla başla çalışmaya devam ederken, TVHB önderliğinde ve koordinasyonunda, bir çok oda yönetimi gibi bizler de gönüllü veteriner  hekim meslektaşlarımızı, yardıma ihtiyacı olan bölgelere gönderdik.

Ancak yaşanılan bir takım gelişmeler ne yazık ki bir çok veteriner hekim meslektaşımızı rahatsız ettiği gibi bizleri de son derece rahatsız etti.

Hatay Hayvan Barınağı’nda yaşanılan bazı gelişmeler hakkında, Sabah gazetesinin eki Günaydın’da Funda Karayel imzalı bir yazı yayımlandı. Ancak bu yazıdaki iddialar söz konusu dernek olan Paw Guards’la telefon üzerinden konuşulup yazılmış olup, yapılan ciddi suçlamaların muhattabı olan Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) veya söz konusu hekimlerin bağlı olduğu oda ile konuşulmaksızın yayımlanmıştır.

14 Şubat gecesi barınakta gönüllü olarak görev yapan Duygu Kahraman ve Cenk Yalçın hakkında ‘üretici, hayvan satıcısı’ gibi son derece çirkin ve asılsız ithamlar duyduk ve de gördük. Günaydın’daki yazıda Paw Guards’ın üretici olmakla suçladığı Kahraman ve Yalçın isimli üyelerimizi temsil ederek bu iddiaların asla doğru olmadığını, tüm hayvanların resmi tutanak ve belgeler ile teslim alınıp, TVHB yetkisi ve kararı ile, kısırlaştırılıp, tedaviye ihtiyacı olanları ise tedavi edip ,sahiplendirme formları ile yeni ve güvenli evlerine kavuşturulduğunu kamuoyuna duyurmak isteriz.

Bölgedeki yardıma muhtaç, bir çok ırk olmayan kedi ve köpeğe, ev sahipliği yapan, söz konusu üyelerimiz adına yapılan bu çirkin ithamları ise şiddetle kınıyor, yasal sürecin ise başlatıldığını duyurmak istiyoruz.