Duyurular

Mikroçip Beyanname Uygulaması

Değerli Klinisyen Meslektaşlarımız;

Bilindiği üzere, mikroçip uygulamasında ve kayıt işlemlerinde karşılaşılabilecek güçlüklerin aşılabilmesi için, ev hayvanı sahipleri 31.12.2022 tarihine kadar il/ilçe müdürlüklerine “Beyanname” ile müracaat etmeleri halinde, mikroçip uygulaması ve kayıt işlemi takip eden süreçte herhangi bir cezai işlem uygulanmadan tamamlanabileceği bildirilmiştir.

1- Hayvan sahipleri tarafından il/ilçe müdürlüklerinin yanı sıra serbest veteriner hekimlere de beyanname verilebilecektir. (Beyanname istemeyen veteriner hekimler hasta sahiplerini il/ilçe müdürlüklerine yönlendirebilirler.)

2- Serbest veteriner hekimler; hasta sahiplerinden alınan beyannamelere istinaden “avho.org.tr” alan adlı internet sitemizin duyuru kısmında ki ilgili yazıda verilen excel tablosuna hayvan sahibi bilgileri ve ev hayvanına ilişkin bilgileri doldurularak 30.12.2022 tarihine kadar Odamıza iletecektir.

3- Odamız tarafından toplanan listeler 31.12.2022 tarihine kadar resmi yazı ile il/ilçe müdürlüklerine teslim edilecektir.

4- Listelerde bulunan kişilere il/ilçe müdürlükleri tarafından Beyanname seçeneği seçilerek kayıtların girilebilmesi için sistemde kayıt oluşturulacaktır.

5- Oluşturulan bu kayıtları tekrar Odamıza, Odamız tarafından da serbest veteriner hekimlere iletilerek hayvanların kayıtlarının girilmesi sağlanacaktır.

6- Beyannameyi alan serbest veteriner hekimler tarafından “Kişi ekleme” sayfasından hayvan sahibi bilgilerinin girilerek SMS doğrulamasının yapılması gerekmektedir.

BEYANNAME LİSTESİ

BEYANNAME

Avatar

editorialteam

About Author

Benzer içerikler

Duyurular

3 Kasım Tek Sağlık Günümüz Kutlu Olsun

  • 13/09/2021
3 KASIM NEDEN ÖNEMLİ ? Sağlıklı insan – Sağlıklı hayvan- sağlıklı gıda Sağlıklı Çevre zincirinde son yıllarda yeni ortaya çıkan
Duyurular

SIĞIR KARKASLARININ SINIFLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI Hakkındaki Görüşlerimiz

  • 05/11/2021
MESLEKTAŞLARIMIZA, BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU Veteriner Hekimin Fiziki Reçete İhdas Etme Hak, Yetki Ve Zorunluluğunu Yasaya Rağmen Yasaklayan E-Reçete Sistemine