👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULAR

MİKROÇİP UYGULAMASIYLA İLGİLİ DUYURU

Değerli Meslektaşlarımız;

Yeni uygulanacak mikroçip ve karne uygulaması ile ilgili dikkat edilecek hususlar;

1-Mikroçip ve karne uygulama ücretimiz TVHB ile Bakanlık tarafından imzalanan sözleşme gereği 75 TL.dır. Mikroçip ve uygulama ücreti 50 TL, Pasaport ve kayıt ücreti 25 TL’dir. Bu asgari ücret tarifesi değil. Bakanlık ile TVHB arasında imzalanan protokole göre zorunlu fiyattır.

2-Mikroçip uygulayabilmek için öncelikle gönderilen formu Odaya göndererek, taahhüt vermeniz gereklidir. Oda bu bilgileri İl Müdürlüğüne gönderecek ve İl Sistem Sorumluları kişileri sisteme tanımlayacaktır. Sisteme tanımlanma tamamlandıktan sonra oda mikroçipleri bu kişilerin sistemine ekleyecek. Bundan sonra kayıt oluşturabilecektir.

3-Önceden alınan eski mikroçipler İSO 11784 ve ISO 11785 belgeli ise ki 15 haneli numaralara sahipse muhtemelen belgelidir. Bu mikroçipler kullanabilecek. Ancak bu mikroçiplere yeni pasaport verilecektir. Bunlar için ayrıca pasaport Oda tarafından verilmektedir.

4- Önceden alınan uygun mikroçip numaralarını Oda’ya bildirmek gerekmektedir. Oda bu bilgileri İl Müdürlüğüne gönderecek. İl Müdürlüğü de sisteme tanımladıktan sonra kayıt işlemi gerçekleşebilecektir.

5-Mikroçip ve karne uygulatmak istemeyen Hayvan sahipleri için ise meslektaşlarımızın bir sorumluluğu yoktur. Ancak Bakanlık bunları mecbur kılıyor. Uygulanılmadığı taktirde kayıt işlemi gerçekleştirilemeyecektir. Bunun hayvan sahipleri için yaptırımı bulunmaktadır.

6-Sokak hayvanları tedavisinde ise tanımsız hayvan ekle butonundan mikroçip numarası olmadan tedavi girilebilir.

Saygılarımızla…

Bir yanıt yazın