Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası
Hüseyin TANRIVERDİ

Hüseyin TANRIVERDİ

Yönetim Kurulu Başkanı

1965 yılı Elazığ'da dünyaya gelmiştir. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. 1991 yılında Tunceli ili Hozat İlçe Tarım Müdürlüğünde göreve başlamıştır. 1992 yılında Erzurum İl Müdürlüğü ve Erzurum Park Pazar Müdürlüklerinde görev yaptıktan sonra 1993 yılında Ankara Tarım İl Müdürlüğünde Gıda Kontrolörü ve Gümrük Veteriner Hekimliği görevinde bulunmuştur. 1994 yılından itibaren Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan çeşitli kademelerde görev almıştır. Bu yıllar içerisinde Ülkemizde Yönetmeliği bulunmayan Deney Hayvanları, Özel Laboratuvarlar, Numune Alma, Kuluçkahane İşletmeleri, Damızlık İşletmeleri, Biyolojik Ürün İthalatı ve Biyolojik Ürün Üretimleri ve benzeri konularda yasal düzenlemeler olan Yönetmelik, Tebliğ ve Talimatları çıkartmıştır. Avrupa Birliği uyum yasaları nezdinde Almanya, İngiltere, Belçika, Hırvatistan, Fransa gibi Ülkelerde çeşitli seminer. Kongre, eğitim ve çalışma grup toplantıları ile Avrupa Birliği uyum fasıllarında görev almıştır. 2008 yılında Ankara ili Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünde; daha sonra 2011 yılında Ankara ili Yenimahalle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde göreve başlamış ve halen Veteriner Hekim olarak görev yapmaktadır."

Hüseyin TANRIVERDİ

Yönetim Kurulu Başkanı
Tarık KALAYCI

Tarık KALAYCI

Genel Sekreter

Vet. Hek. Tarık KALAYCI Genel Sekreter 16 Aralık 1961 Sarıkamış'ta dünyaya gelmiştir. Ağrı Doğubayazıt Atatürk İlkokulu, Ankara Keçiören Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu, Keçiören Lisesi ve 1986 yılı Ankara üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. 1986 yılında Adapazarı Marta Tavukçulukta saha veteriner hekimi olarak meslek hayatına başlamış, 1987-1989 yıllarında Mardin Hayvan sağlık şube müdürlüğü bünyesinde veteriner hekim olarak kamu hayatına atılmış, 1987-1988 yıllarında vatani hizmetini Sarıkamış'ta tamamlamıştır. 1989-1996 yılları Ankara Kahramankazan ilçe tarım müdürlüğünde veteriner hekim olarak görev yapmıştır. 1997 yılında Koruma Kontrol Genel Müdürlüğünde veteriner hekim olarak atanmış, 1997-2000 Yılları arasında Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü Halk Sağlığı Dairesinde Zoonoz Hastalıklar şube müdürü olarak görev yapmıştır. 2000-2015 yılları arasında 21, 22, 23 ve 24. dönemler TBMM Milletvekili danışmanı olarak görev yapmış, 2015-2017 tarihleri arasında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gıda Kodeks ve işletmeler Dairesinde Veteriner Hekim olarak çalışmakta iken Temmuz 2017 tarihinde emekli olan Kadir Tarık KALAYCI Çankırı Eldivan Kütüğüne kayıtlı olup, evli ve 2 çocuk babasıdır."

Tarık KALAYCI

Genel Sekreter
Salih IŞIK

Salih IŞIK

Sayman

Vet. Hek. Salih IŞIK Sayman  1960 Muğla/Fethiye doğumlu, 1979-1985 Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun. Beş yıl Belediye Veteriner Hekimi olarak görev yatı. 1989'dan bu yana bakanlık il ve ilçe müdürlüklerinde görev yapmaktadır. Ankara Tavşanı, Beyaz Hindi ve Arıcılık projelerinde görev aldı. İl müdürlüğü Gıda kontrol(Gıda ve su ürünleri denetimi), Proje ve İstatistik Şubesi (Sun'i Tohumlama), Hayvan Sağlığı Şubesi,Çiftçi Eğitimi ve Yayım Şubesi (Eğitimler, Kadın Çiftçi Yarışması, TARGEL koordinatörlüğü), Su Ürünleri Şubesi ve İlçe Müdürlüklerinde Kamu Veteriner Hekimi olarak çalışmıştır. Halen Yenimahalle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde (Mezbaha Kontrolü) görev yapmaktadır."

Salih IŞIK

Sayman
Serdar ERTAŞ

Serdar ERTAŞ

Ynt. Kurulu Üyesi

Dr. Vet. Hek. Serdar ERTAŞ Ynt. Kurulu Üyesi 03.03.1966 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. İlk orta ve Lise eğitimini Ankara Yenimahalle'de tamamlamıştır.1984 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesine girerek 1989 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı Üniversitenin Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalında Doktora eğitimimi tamamlayarak ;29 yıllık meslek yaşamımda Kanatlı Sağlığı ve Hastalıkları konularında çalışmıştır. Uzman olduğu konular; Veteriner Tıbbi Ürünlerinin satış, pazarlama ve üretimidir. Evli ve 2 çocuk sahibi olup ileri derecede İngilizce bilmektedir."

Serdar ERTAŞ

Ynt. Kurulu Üyesi
Zeynep Pınar KAYA

Zeynep Pınar KAYA

Ynt. Kurulu Üyesi

Dr. Vet. Hek. Zeynep Pınar KAYA Ynt. Kurulu Üyesi 1974 yılı Ankara'da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimimi 1992 yılında TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne girerek 1999 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl, aynı fakültenin Doğum ve Jinekoloji Anabilim dalında doktoraya başlamıştır. Ultrasonografinin tüm evcil hayvanlarda kullanımı, kedi ve köpeklerde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması, meme tümörleri ve ineklerde invitro fertilizasyon alanlarında özel çalışmalar ve adı geçen son konu ile ilgili tez çalışmaların ardından, 1999 yılında asistan kadrosu alarak başladığı akademik hayatını, 2007 yılında Yardımcı Doçent Dr olarak sonlandırmış vr aynı yıl kendi kliniği olan ve halen çalışmaya devam ettiği Sarp Veteriner Kliniği'ni kurmuştur. Yaklaşık 2 yıl Kanal B'de Pazar sabahı çocuk kuşağında Golden Retriever türü Angel isimli ekip arkadaşımla, çocuklara hayvanları sevdirme adına program yapmıştır.. Yurtiçi bilimsel dergilerde Doğum ve Jinekoloji alanında yayımlanmış makaleleri ve çeşitli kongrelerde gerek poster, gerekse de oral sunumunu yaptığı yayınları vardır. 2015 yılında kurulan Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLİVET) Ankara şubesi kurucu yönetim kurulu üyesi ve halen adı geçen derneğin başkan yardımcılığını yapmaktadır. İyi derece İngilizce bilmektedir. Sarp Hasan ile Dora Gülen isimli 2 çocuk ve Uğur adında bir kedi annesidir."

Zeynep Pınar KAYA

Ynt. Kurulu Üyesi
Nüket BİLGEN

Nüket BİLGEN

Üye

Dr. Ögr. Üyesi Vet. Hek. Nüket BİLGEN Üye Dr. Öğr. Üyesi Nüket Bilgen 18 Nisan 1985 tarihinde Bolu/Seben'de dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve liseyi Yalova'da, 17.08.1999 depreminin yaşandığı yıl kısa dönem Muğla'da okumuş ardından Yalova'ya geri dönmüştür. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni 2003 yılında kazanmış, 2006-2007 eğitim-öğretim yılını Erasmus öğrenci değişim programı öğrencisi seçilerek Almanya Hannover-TiHo'da okumuştur. Ardından TiHo'da staj yapmış ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde intern eğitimini tamamlayıp 2008 yılında mezun olmuştur. Ardından yine aynı üniversitede Genetik Anabilim Dalı'nda doktoraya başlamış, 2011'de Araştırma Görevlisi olarak kadroya atanmış, 2015 yılında konuk araştırmacı olarak İngiltere Londra Royal Veteriner Kolejinde 3 ay çalışmış ve Türkiye'ye dönerek tezini başarıyla savunmuş Dr. ünvanını almıştır. Nisan 2018'de Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanmıştır. Halen Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır."

Nüket BİLGEN

Üye
İlker Sami Çetin

İlker Sami Çetin

Üye

İlker Sami ÇETİN Veteriner Hekim 1973 yılında   Bilecik Pazaryeri'nde dünyaya gelmiştir. İlk okulu İstanbul Küçük Çekmece İlkokulunda orta okul ve liseyi Bakırköy Lisesinde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1999 yılında  mezun olmuştur. Vatani görevini asteğmen olarak Kumburgaz'da tamamlamıştır. 2001 yılında Ankara'da Yıldız'da pet klinisyeni olarak  mesleki hayatına başlamıştır. HalemYıldız'da pet kliniği sahibi olarak görev yapmaktadır. Mesleki olarak daha önceki oda yönetimlerinde görev almış, odanın klinik komisyonlarında çalışmıştır. 2015 yılında  Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği Ankara şubesinin kuruçu başkanıdır. Halihazırda derneğin yönetim kurulunda çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır."

İlker Sami Çetin

Üye
İlker ÇELİK

İlker ÇELİK

Üye

Veteriner Hekim İlker ÇELİK Üye 05.06.1975 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Kırıkkale'de tamamlamıştır. 1997 yılında 100.yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. 1998 yılında Kırıkkale Hazendede Belediyesi'nde Mezbaa Veteriner Hekimi olarak göreve başlamıştır. 2002 yılında Ankara Yenimahalle Belediyesi'ne naklen atanarak barınak ve klinik hekimi olarak 10 yıl görev yapmıştır. 2012 ' 2014 yılları arasında Sağlık İşleri Müdür Yardımcısı olarak, 2014 tarihinden itibaren Veteriner İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır."

İlker ÇELİK

Üye
Duygu KEMERÖZ

Duygu KEMERÖZ

Üye

Veteriner Hekim Duygu KEMERÖZ Üye Veteriner Hekim Duygu KEMERÖZ  16 Aralık 1981 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir.Temel eğitimini Ankara'da tamamlamış, Ankara Üniversitesi  Veteriner Fakültesi'ni 1998 yılında kazanmış, 2003 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda, Atlas İlaç Pazarlama'da çalıştıktan sonra Şubat 2007'de T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Kazan İlçe  Müdürlüğü'nde göreve başlamış,  10 yıl orada çalıştıktan sonra Ocak 2017 de Yenimahalle İlçe Müdürlüğü'ne tayin olmuş ve halen orada görev yapmaktadır. 2017 yılında Ankara Üniversitesi  Veteriner Fakültesi  Gıda Hijyeni Anabilim Dalında doktoraya başlamış halen devam etmektedir."

Duygu KEMERÖZ

Üye
Oğuzhan TEKİN

Oğuzhan TEKİN

Üye

07.07.1981 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Temel eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2004 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. Ata-Fen / Ege-Vet ticari isimli şirkette mümessil olarak çalıştıktan sonra çeşitli çiftliklerde hekimlik yapmıştır. 2007 yılında Bakanlık bünyesinde Ankara Kızılcahamam ilçesinde Koruyucu Hekim olarak göreve başlamıştır. 2015-2016 yılları arası birim sorumlusu olarak görevini sürdürmüş, Kızılcahamam Kaymakamlığı tarafından Takdirle onurlandırılarak 2016 yılında Yenimahalle İlçe Müdürlüğünde görevine devam etmiştir. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitmen Eğiticisidir. Hayvanların Elektronik Kimliklendirilmesi (AB), Damla Sulama Sistemleri, Arıcılık, Tarım Danışmanlığı, Kanatlı Hayvanlarda HCCP (AB), Kırmızı Et HCCP Eğitmen Eğiticisi (AB) eğitimlerini almıştır. Ukrayna ve Sırbistanda 2017 ve 2018 yıllarında görev yapmıştır. Sürü

Yönetimi, Arıcılık, Hayvan Besleme ve Hayvan Sağlığı, KKKA, Avian influenza konularında

eğitim vermiştir. Evlidir ve halen aynı yerde görevine devam etmektedir.

Oğuzhan TEKİN

Üye
ÜST