👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

HABERLER

Bakan Pakdemirli’ye Sorunlarımızı Anlattık

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Veteriner Hekimlik mesleğinin sorunları ve çözüm önerilerini birinci ağızdan dinledi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 56 İl/Bölge Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Müdürler ve Daire Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda Veteriner Hekimlik mesleğinin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Başkanımız Ahmet BAYDIN’ın Odamızı temsilen katıldığı toplantıda 12 başlık altında mesleğimizin sorunları Bakan Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye anlatıldı, Bakan PAKDEMİRLİ’nin oldukça olumlu karşıladığı beklentilerimiz için Bakanlığın yapacağı çalışmalarda Bürokratlara talimat verirken, diğer konular içinde çalışacağının sözünü verdi

Toplantının ardından Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı.

“Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Sn. Ali Eroğlu ve Veteriner Hekim Oda Başkanları ile bir araya gelerek veteriner hekimlik mesleği ile ilgi sorun ve talepleri değerlendirdik. Çözümler üzerinde Bakanlık olarak elimizden geleni yapacağız. Veteriner hekimlerimiz hayvan hastalıklarının yanı sıra güvenilir ve sağlıklı gıdanın her aşamasında halk sağlığına katkılar sunmaya devam ediyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığımızın Avrupa’da bir derece aldıysa veteriner hekimlerimizin bu süreçte katkısı büyüktür. Emeklerine sağlık. COVİD-19 pandemisinde veteriner hekimler, büyük görevler üstlendiler. Virüsün izolasyonu, PCR testleri, aşı ve antiserum üretimi, mekân ve atık sularda virüs taramalarında oldukça başarılı çalışmalar yürütüldü.Emeği geçen veteriner hekimlerimizi gönülden kutluyorum” dedi.

Bir yanıt yazın