Haberler

YÖK’ten Beklenen Karar Çıktı

Yükseköğretim Kurulu Veteriner Fakülteleri’nin eğitime başlaması ve eğitimin sürdürülmesi için asgari koşullar belirledi.

Fakültelerimizin fiziki, teknik ve insan kaynakları ile ilgili asgari koşulları belirleyen YÖK, eğitimin nicelik ve niteliği ile ilgili de fakültelerimizde olması gereken koşulları belirledi. Buna göre artık her fakültenin eğitime başlaması ve eğitimini sürdürmesi için her bir anabilim dalında, ilgili alanda doktora eğitimi yapmış en az bir öğretim üyesi bulunacak, fakültelerin laboratuvarları ve hayvan hastaneleri olacak.

YÖK’ün yayınladığı karar aşağıdadır. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

https://www.yok.gov.tr/Documents/Kurumsal/egitim_ogretim_dairesi/Yok-tarafindan-Asgari-Kosullari-Belirlenen-Programlar/veterinerlik_programi.pdf

Avatar

editorialteam

About Author

Leave a comment

Benzer içerikler

Haberler

Atamız’ ı Ziyaret Ettik

  • 13/09/2021
Veteriner Hekimler Birliği, Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası üyelerimiz ve Veteriner Hekim arkadaşlarımızla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ mız vesilesi
Haberler

“VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİNDE KADIN OLMAK” PANELİNE KATILIM SAĞLADIK

  • 05/11/2021
Yönetim Kurulu Üyemiz , Dr. Zeynep Pınar KAYA, İstanbul Veteriner Hekimleri Odası’nın düzenlemiş olduğu ? Veteriner Hekimlik Mesleğinde Kadın Olmak?