👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULAR

BASIN AÇIKLAMASI!

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ’NİN 69. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMIYOR,’’VETERİNER HEKİM DAYANIŞMA GÜNÜ’’ OLARAK İLAN EDİYORUZ…

Biz Veteriner Hekimler, meslek hayatları boyunca yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren bir meslek dalı içerisindeyiz. Şahsi çıkar ve amaç gözetmeksizin; başta halk sağlığı, hayvan sağlığı ve refahı olmak üzere, gıda güvenliği, çevre sağlığı, biyogüvenlik, biyoteknoloji, antimikrobiyal direnç ve iklim krizi gibi dünyanın önündeki en stratejik alanlarda sorumluluk üstlenmekte ve büyük bir azimle çalışmaktayız.

Bugün itibariyle TVHB’nin 69. yılını kutlayacaktık, ancak 6 Şubat’ta meydana gelen, hepimizi derinden etkileyen depremde maalesef 27 meslektaşımızı, 10 öğrencimizi kaybettik, onlarcası ise yaralandı. Ailesi depremden etkilenen çok sayıda öğrencimiz mağdur duruma düştü. Yaklaşık 200 meslektaşımızın muayenehanesi tamamen kullanılmaz hale geldi. Yaşanan tablonun ağırlığı karşısında depremde zarar gören meslektaşlarımızın hayata tutunması, öğrencilerimizin eğitimlerini tamamlayabilmesi ve kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine destek olabilmek için tüm meslektaşlarımızı seferberliğe çağırıyoruz. Ayrıca Kuruluş Günümüzü kutlamıyor “Veteriner Hekim Dayanışma Günü” olarak ilan ediyoruz.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak; ilk günden beri deprem bölgesinde birçok gönüllü Veteriner Hekimlerimizle beraber enkazdan çıkarılan küçük evcil hayvanlara ve çiftlik hayvanlarına sağlık hizmeti verdik. İhtiyaç duyulduğu takdirde deprem bölgelerinde tekrardan hizmet vermeye, halk sağlığı ve hayvan sağlığını korumaya yönelik her ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu duyurmak isteriz.

Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza ve meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. 69. Yıl Dönümün de Mesleğimizin Hak Ettiği Değeri Görmesini Temenni ediyor, “Birlikte Varız” diyoruz.