👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

HABERLER

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Dünyanın daha sürdürülebilir olması, sınırsız sevgi ve karşılıksız dostluk için hayvanlara olan ihtiyacımız tartışılmaz bir gerçektir.

Hızla artan nüfus ve çarpık yapılaşma bunun sonucunda da ortaya çıkan doğal tabiatın zarar görmesi pek çok hayvan türünün sonunu getirmiştir. Bu durum oldukça üzücü ve acı vericidir.

Hayvan hakları evrensel bildirisinde de belirtildiği gibi bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve var olma haklarına sahiptirler. Bütün hayvanlar saygı görme hakkına sahiptir. Bu hakları çiğnenemez ve sömürülemez. Hayvanlara kötü davranılamaz acımasızca ve zalimce bir eylem yapılamaz. İnsanların sahiplendikleri bütün hayvanlar doğal yaşantılarına uygun yaşam hakkına sahiptirler. Bir hayvanı terk etmek acımasız ve aşağılık bir davranıştır. 

“Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir.” düşüncesiyle yaşam paydaşlarımız olan tüm canlıları seviyor, onların dünyasını daha eşit şartlarda daha adil paylaşmak dileğiyle 4 ekim dünya hayvanları koruma gününü kutluyoruz.

Bir yanıt yazın