Duyurular

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Öğrencilerinin Yanındayız!

Ülkemizin en köklü Veteriner Fakültelerinden biri olan ve 1889 yılından beri eğitim veren İÜC Veteriner Fakültesinin binası 26 Eylül 2019’da alınan kararla yıkılmış ancak ihtiyacı karşılayan yeni bir bina tahsis edilmemiştir.

Bununla beraber yeni alınan kararla yılda 100.000’e yakın hayvana sağlık hizmeti sunan “Hayvan Hastanesi” içinde yıkılma kararı verilmiştir. Bu durum ülkemizin en köklü Veteriner Fakültelerinde biri olan İÜC Veteriner Fakültesi öğrencilerinin eğitimlerine ve hayvanların tedavi süreçlerine zarar vermektedir.

Eğitimin devam edebilmesi için ivedilikle; Hayvan Hastanesi şartlarına uygun, depreme dayanıklı, meslektaş adaylarımızın eğitim ihtiyacını ve yine hayvanların sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir yer tahsis edilmesi gerekmektedir.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu

Avatar

editorialteam

About Author

Benzer içerikler

Duyurular

3 Kasım Tek Sağlık Günümüz Kutlu Olsun

  • 13/09/2021
3 KASIM NEDEN ÖNEMLİ ? Sağlıklı insan – Sağlıklı hayvan- sağlıklı gıda Sağlıklı Çevre zincirinde son yıllarda yeni ortaya çıkan
Duyurular

SIĞIR KARKASLARININ SINIFLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI Hakkındaki Görüşlerimiz

  • 05/11/2021
MESLEKTAŞLARIMIZA, BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU Veteriner Hekimin Fiziki Reçete İhdas Etme Hak, Yetki Ve Zorunluluğunu Yasaya Rağmen Yasaklayan E-Reçete Sistemine