👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULAR

Kamuoyunun Dikkatine!

Son zamanlarda Odamıza gelen yoğun maillerde ve sosyal medya paylaşımlarında “Bir meslektaşımızın narkoz kullanmadan bir köpeği kısırlaştırdığı, Odamıza gelen şikayete rağmen hiçbir işlem yapılmadığı” gündeme taşınmaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, biz Veteriner Hekimler toplum ve hayvan sağlığı için her türlü şart ve koşularda, zaman zaman şiddete uğrayarak, zaman zaman kazalarda can vererek her türlü zorluklara göğüs gererek ettiğimi yemin ve meslek onurumuz için özveriyle çalışmakta insanımızın ve patili dostlarımızın yanında yer almaktayız.

Kutsal mesleğimizi icra ederken, her meslekte olabileceği ve olduğu gibi bazı münferit olaylar ne yazık ki yaşanabilir. Yaşandığı iddia edilen söz konusu elim olay Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası’na bildirildiği andan itibaren Yönetim Kurulumuzca titizlikle değerlendirilmiş ve zaman kaybedilmeden soruşturma açılmıştır.

Taktir edilmelidir ki kişilerin savunma hakkı kutsaldır. Bu savunma sürecinin ilgili kurullarca tam olarak işletilmesi gerekir ve bu zaman alan bir süreçtir. Söz konusu olayla ilgili bu süreç devam etmektedir.

Yani yaşandığı iddia edilen olayla ilgili “herhangi bir ceza verilmediği, üstü kapatıldığı ve olaya kayıtsız kalındığı” iddiaları tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Soruşturma süreci devam etmekte ve konu yakın takibimizdedir. Yaşandığı iddia edilen söz konusu olay hiç bir şekilde odamız tarafından kabul edilemez.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir yanıt yazın