👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

HABERLER

Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti!

Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2022-2023 Dönemi Mezuniyet ve Meslek Yemini Törenine odamız adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baydın katıldı.

Törende konuşma yapan Baydın: “Veteriner hekimlik mesleği tek sağlık konseptinin en değerli bileşenlerinden biridir. Veteriner hekimler ülke hayvancılığını, dolayısıyla da ülke ekonomisinin en önemli sigortalarıdır. Genç meslektaşlarım şunu unutmayın ki; sizler milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, dünyada ilk kök hücre çalışmasını yapan ve ülkemizi thalidomide faciasından kurtaran Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün’ün, dünyada ilk defa sığır vebası aşısını geliştiren Adil Mustafa Şehzadebaşı’nın ve adını tarihe altın harflerle yazdırmış sayısız nice meslektaşımızla beraber aynı mesleği icra edeceksiniz.” diyerek,

“Mesleğinizi sadece kendi çıkarlarınız için değil, ülkemizin ve mesleğimizin çıkarları içinde uygulayarak ve en önemlisi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yoldan ayrılmadan, fikri ve vicdanı hür birer birey olarak icra etmeniz en büyük temennimdir. Hak ettiği değeri görmeyen veteriner hekimlik mesleğini sizlerle beraber daha güçlü şekilde temsil edeceğimize inanıyor, yönetim kurulum ve şahsım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum!” dedi ve sözlerini bitirdi.

Aramıza katılan genç meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyor, kutsal mesleğimizi başarıyla icra etmelerini diliyoruz.