👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULAR

SABAH GAZETESİ YAZARI MEVLÜT TEZEL’E CEVABIMIZDIR!

Son dönemde sıkça karşılaştığımız Veteriner Hekimlere yapılan saldırılara, Veteriner Hekimlik mesleğini küçük görme furyasına katılan Mevlüt TEZEL’in Sabah Gazetesinde yayınlanan “Ne olacak bu veteriner fiyatları” adlı yazısını üzülerek okuduk.

Ne yazık ki ülkemizde bir gazetenin köşesinde yer bulan insanların bilgisi olmadığı konularda fikir yürüterek toplumda bir meslek grubunu hedef göstermesi adet oldu. Son dönemde de mesleğimiz bu durumdan sıkça payını almaktadır. Mesleğimizden ve çalışma koşullarımızdan haberi olmadığı çok belli olan Mevlüt TEZEL’e öncelikle mesleğimizin “VETERİNER” değil “VETERİNER HEKİM”lik olduğunu hatırlatırız. Gazetecilik gereği milyonların okuduğu gazetede doğru ifadelerin yer almasını istediğini umuyoruz.

Veteriner hekimlikte kullanılan malzeme ve ilaçların büyük çoğunluğu yurt dışı kaynaklı olup, kur artışı, enflasyon gibi etmenlerle ciddi fiyat artışları olmaktadır. Ayrıca Veteriner Hekimlikte kullanılan ilaç ve malzemeler beşeri hekimlikte kullanılan ilaç ve malzemelere göre çok daha pahalıdır. Mevlüt TEZEL’in köşesinde belirttiği ve “haşırt 1500 TL” diye ifade edilen hastaya hangi işlemlerin uygulandığı, ne tür tahlillerin yapıldığı ve nasıl bir tedavi yolu izlendiğini bilip bilmediğini sormak istiyoruz.

Ama maalesef sağlık sektörü Türkiye’de pahalı bir sektördür. Bunun da en büyük mağduru biz veteriner hekimler ve hastalarımız olan hayvanlardır. Bir yandan sağlık hizmeti vermek istediği hasta canlar, bir yandan imkanlarını zorlamak zorunda kalan hasta sahipleri, bir yanda gasp edilen hakları, bir yandan da enflasyon ve artan kur arasında boğulan meslektaşlarımız bu tür yazılarla iyice yıpranmaktadır.

“Namuslu başka bir veteriner” ifadeleriyle bir kısım meslektaşlarımıza hakaret eden, bilgisi olmadan kullandığı ifadelerle meslektaşlarımızı zan altında bırakan Mevlüt TEZEL’i kınıyor ve özür dilemeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla, Kamuoyuna duyurulur . . .

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın