Duyurular

SAYIN ÖMÜR GEDİK’E CEVABIMIZDIR

Hürriyet Gazetesinin 18 Ocak 2022 tarihli sayısında Sayın Ömür Gedik’in “Yasaklı Irk Çıkmazı” başlıklı yazısını üzülerek okuduk.

Sayın Ömür GEDİK, son dönemde moda olan Veteriner Hekimlere saldırı furyasına katılarak, yazısında Mesleğimize ve Meslektaşlarımızın örgütü olan Odalarımıza haksız ithamlarda bulunmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki hayvandan insana bulaşan yüzlerce zoonoz hastalıkla mücadele eden, patili dostlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışan, bununla birlikte Kanun ve Yönetmelikle belirlenen konularda her türlü özveriyi gösteren ve hayvan sahiplerini bu konuda bilgilendiren meslektaşlarımıza yapılan bu ithamlar son derece haksız ve yersizdir.

Sayın Ömür GEDİK ilgili yazısında sürenin uzatılması gerektiğini belirtiyor ve biz Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak bu sürenin biraz daha uzatılması gerektiğine inanıyor bu konuda kendisini destekliyoruz. Ancak sürenin 14.07.2021 tarihinde dolduğunu 6 aylık bir uzatmanın getirildiği bilgisini de kendisine vermek istiyoruz. Bizler yasaklı ırkların kaydının devam ettiği 14.01.2022 tarihinde gerek Oda olarak gerekse Bakanlıktaki meslektaşlarımız, bu canların barınaklara mahkûm olmaması için sistemin kapandığı saat 00:00’a kadar çalıştık. Bildirimleri aldık ve sisteme kaydettik.

Yine aynı yazı da “Belediyeler ücretsiz kısırlaştırsın, fonu belediyeler birlikleri versin diye yalvardık. Çok daha fazla can kurtulabilirdi. Ama başta veteriner hekim odaları itiraz etti.” İfadeleri yer almaktadır. Sayın Ömür GEDİK’e bu ifadeyi hangi bilgilere dayanarak yazdığını sormak istiyoruz. Veteriner Hekimleri Odalarının böyle bir uygulamaya asla itirazı olmadı ve olamaz. Hatta biz Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak belediyeler ile bu konuda bir protokol yapmak için görüştük, görüşmeye de devam ediyoruz.

Tüm bu bilgiler ışığında, yanlış, eksik ve hatalı bilgilerle kamuoyuna Veteriner Hekimleri ve Veteriner Hekimler Odalarını hedef olarak gösteren Sayın Ömür GEDİK’ten özür dilemesini bekliyoruz.

Saygılarımızla…..

Avatar

editorialteam

About Author

Leave a comment

Benzer içerikler

Duyurular

3 Kasım Tek Sağlık Günümüz Kutlu Olsun

  • 13/09/2021
3 KASIM NEDEN ÖNEMLİ ? Sağlıklı insan – Sağlıklı hayvan- sağlıklı gıda Sağlıklı Çevre zincirinde son yıllarda yeni ortaya çıkan
Duyurular

SIĞIR KARKASLARININ SINIFLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI Hakkındaki Görüşlerimiz

  • 05/11/2021
MESLEKTAŞLARIMIZA, BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU Veteriner Hekimin Fiziki Reçete İhdas Etme Hak, Yetki Ve Zorunluluğunu Yasaya Rağmen Yasaklayan E-Reçete Sistemine