👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

DUYURULARHABERLER

SORUYORUZ! Kaç meslektaşımız daha…?

A.K. isimli şahsın Çankaya’da hizmet veren meslektaşımızın Ceren Eroğlu’nu darp etmesini ve kliniğine zarar vermesini şiddetle kınıyoruz!

Her geçen gün toplum ve hayvan sağlığı için mesai gözetmeksizin fedakarca çalışan meslektaşlarımıza yapılan saldırılara bir yenisi ekleniyor. Yine Çankaya’da enfeksiyon nedeniyle meslektaşımız Ceren Eroğlu’nun kliniğine getirilen bir kedinin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaması nedeniyle kedi sahibi A.K. isimli şahıs meslektaşımızı darp ederek, kliniğine zarar verdi.

Bizler hayvan ve toplum sağlığını korumak üzere eğitim almış, bu uğurda çalışan kutsal bir mesleğin mensuplarıyız. Ülkemizde mesleğimizin ve meslektaşlarımızın hak ettiği değeri görmemesine ve karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen yaptığımız işin değerini bilerek, sessiz canlara nefes olmaktayız.

Ne yazık ki bu uğurda çalışırken saldırılara uğramak kadar, meslektaşlarımıza saldırına bu vandalların salıverilmesi canımızı acıtıyor.

Meslektaşımız tekrar saldırıya uğramayayım diye korku içerisinde beklerken; darp, mala zarar verme ve tehdit suçlarını açıkça işlemiş, bu şahsın salıverilmesi açıklamaya muhtaç bir durumdadır.

Meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıların son bulması için, Gazi Meclisimiz açılır açılmaz Veteriner Hekimlerin de “Sağlıkta Şiddet Yasası”na dahil edilmesini istiyor, bu düzenlemelerin yapılması için kaç meslektaşımızın daha saldırıya uğraması, kaç meslektaşımızın daha hayatını kaybetmesi gerektiğini merak ediyoruz.