Duyurular

Soykırıma Hayır!

Uluslararası toplumun büyük bir endişeyle izlediği son gelişmeler ışığında, Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma çağrısına rağmen, İsrail’in Filistin mülteci kampında kalan sivilleri hedef alarak gerçekleştirdiği bombalama saldırısını derin bir üzüntü ve öfkeyle kınıyoruz. Bu insanlık dışı saldırılar, uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayarak masum insanların hayatını kaybetmesine neden olmaktadır.

Uluslararası toplumun barışı ve adaleti sağlama çabalarına rağmen, bu tür eylemler sadece çatışmayı derinleştirmekte ve bölgede kalıcı bir barışın sağlanmasını zorlaştırmaktadır. Sivillerin hedef alınması, hiçbir gerekçeyle kabul edilemez ve derhal durdurulmalıdır.

Masum sivillerin haklarının korunması için uluslararası hukukun titizlikle uygulanması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Bu sebeple, tüm tarafları itidale ve barışçıl çözümler üretmeye davet ediyor, savaşın ve çatışmanın mağduru olan tüm masum insanlara sabır ve metanet diliyoruz.

Adaletin ve barışın tesis edilmesi yönündeki tüm çabaları desteklediğimizi belirtir, İsrail’in derhal bu tür saldırılara son vermesi gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

Avatar

editorialteam

About Author

Benzer içerikler

Duyurular

3 Kasım Tek Sağlık Günümüz Kutlu Olsun

  • 13/09/2021
3 KASIM NEDEN ÖNEMLİ ? Sağlıklı insan – Sağlıklı hayvan- sağlıklı gıda Sağlıklı Çevre zincirinde son yıllarda yeni ortaya çıkan
Duyurular

SIĞIR KARKASLARININ SINIFLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI Hakkındaki Görüşlerimiz

  • 05/11/2021
MESLEKTAŞLARIMIZA, BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU Veteriner Hekimin Fiziki Reçete İhdas Etme Hak, Yetki Ve Zorunluluğunu Yasaya Rağmen Yasaklayan E-Reçete Sistemine