Duyurular

Vatan Şairimizin Aramızdan Ayrılışının 87. Yıl Dönümü!

Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacak olan büyük şairimiz Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 87. yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve hürmetle anıyoruz.

O, sadece bir şair değil, aynı zamanda milletin sesi, direnişin öncüsüdür. İstiklal Marşı’nın yazarı olarak, bağımsızlık ateşini yüreğinde taşımış ve milletine armağan etmiştir.

Mehmet Akif Ersoy, kaleminden dökülen kıymetli kelimelerle milletin duygularını tercüme etmiş, bağımsızlık ve hürriyet aşkını mısralarına işlemiştir. Onun eserleri, geçmişten günümüze kılavuz niteliğindedir, bizlere vatan sevgisi ve özgürlük mücadelesi aşılamıştır.

Onun izinde yürüyen bir nesil olarak, milli birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Mehmet Akif Ersoy’un kutlu hatırasını yaşatmak, onun ilkelerini benimsemek ve ülkemize daha aydınlık yarınlara taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Şairimizin yazdığı gibi:

“Kahraman ırkıma bir nefes lazım;
Benim milletimden bir millet lazım!”

Ruhu şad olsun.

Avatar

editorialteam

About Author

Benzer içerikler

Duyurular

3 Kasım Tek Sağlık Günümüz Kutlu Olsun

  • 13/09/2021
3 KASIM NEDEN ÖNEMLİ ? Sağlıklı insan – Sağlıklı hayvan- sağlıklı gıda Sağlıklı Çevre zincirinde son yıllarda yeni ortaya çıkan
Duyurular

SIĞIR KARKASLARININ SINIFLANDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK TASLAĞI Hakkındaki Görüşlerimiz

  • 05/11/2021
MESLEKTAŞLARIMIZA, BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU Veteriner Hekimin Fiziki Reçete İhdas Etme Hak, Yetki Ve Zorunluluğunu Yasaya Rağmen Yasaklayan E-Reçete Sistemine