👤Üye/Öğrenci Girişi      🛒Mağaza 

BASINDA BİZ

Veteriner hekimlerden “kimliklendirmede” süre uzatımı talebi!

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, kedi, köpek ve gelincik sahiplerinin hayvanlarını, en geç 31 Aralık’a kadar kayıt altına aldırma zorunluluğu olduğunu anımsatarak, “Hayvan sahiplerinin mağdur olmaması için en az 6 aylık bir süre uzatımına ihtiyaç var.

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, kedi, köpek ve gelincik sahiplerinin hayvanlarını, en geç 31 Aralık’a kadar kayıt altına aldırma zorunluluğu olduğunu anımsatarak, “Hayvan sahiplerinin mağdur olmaması için en az 6 aylık bir süre uzatımına ihtiyaç var.” ifadesini kullandı.

Baydın, yazılı açıklamasında, kedi, köpek ve gelinciklerin mikroçip uygulamasıyla kimliklendirilmesinin hayvan ve sahiplerinin lehine olduğunu aktardı. Söz konusu uygulamayı desteklediklerini belirten Baydın, “16 Kasım itibarıyla Ankara’da yaklaşık 40 bin kedi, 25 bin civarı da köpek kimliklendirildi.” dedi.Türkiye genelinde ise toplam 262 bin kedi, 280 bin köpeğin kimliklendirilmiş durumda olduğunu dile getiren Baydın, “Bakıldığında sahipli kedi ve köpeklerin çok az bir oranının kimliklendirildiğini görüyoruz. Yıl sonuna doğru yoğunluk yaşanmaması ve hayvan sahiplerinin mağdur olmaması için en az 6 aylık bir süre uzatımına ihtiyaç var.” değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK:
Habertürk

Sözcü

Hürriyet

Haberton

Son Dakika

Anayurt Gazetesi

Gazete Yazıyor

Canlı Gaste